Wzięłam pierwszy raz wczoraj na noc Lacipil i jestem osłabiona i mam problemy z żołądkiem zobaczę jak będzie dalej czy mi się polepszy czy pogorszy.
Zażywałam lek od czerwca 2024 i było dobrze. Dzień temu zauważyłam wysokie ciśnienie. Poranny lek, Carzap 16 mg + 12,5 mg, działa bardzo dobrze. Lacipil biorę o 18:00 i około 23:00 mam wysokie ciśnienie. Z poprzednimi lekami było to samo – wieczorne działały przez około 4 miesiące, a potem przestawały. Dlaczego tak się dzieje, nie wiem.
Stosuję Lacipil od trzech miesięcy. Skutki uboczne w około dwie godziny po zażyciu: silne bóle głowy, zaczerwienienie i uczucie pieczenia twarzy i uszu, obrzęki wokół kostek, których wcześniej nie było, bezsenność. Zastanawiam się nad odstawieniem tego leku.
Lek jest dobry, ale u mnie występuje pobolewanie głowy przy dawce 4 mg, znacznie lepiej toleruję 2 mg. Zastanawiam się jednak, czy nie zmienić leku. Oprócz obniżania ciśnienia nie ma wpływu na polepszenie pracy serca. Bardzo dobrze doraźnie reaguję na Iporel, ale lekarze go nie chcą stosować. Uważam, że Iporel jest dużo lepszym lekiem na średnie i wysokie ciśnienie, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Będę chciała konsultować stosowanie 1 tabl w skojarzenia z innymi lekami, a odstawienie Lacipilu. Każdy jest inny i zupełnie nie wiem dlaczego lekarze oprócz jednego w moim przypadku tak eliminuje ten stary i dobry lek z terapii.
Po dwóch latach zmagań z różnymi lekami na nadciśnienie, Lacipil okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie mam żadnych skutków ubocznych, które byłyby na tyle poważne, by zrezygnować z tego leku. Moje ciśnienie jest teraz idealne, a co więcej, czuję się świetnie. Czasem zdarza mi się mały ból głowy, ale to drobnostka w porównaniu z efektem, jaki osiągnąłem.
Nie wiem, czy to tylko ja, ale Lacipil nie działał u mnie jak oczekiwałam. Biorę ten lek od około dwóch miesięcy na nadciśnienie i zauważyłam pewne skutki uboczne. Głównie chodzi o bóle głowy, które pojawiają się niemal codziennie. Plus kołatanie serca, które trochę mnie przeraża. Zaczynam się zastanawiać, czy to na pewno jest dla mnie odpowiedni lek. Zgłosiłam to swojemu lekarzowi i czekam na dalsze konsultacje.
Lacipil? No cóż, mam mieszane uczucia. Z jednej strony, pomógł mi z nadciśnieniem, a z drugiej, te nudności i niestrawność są czasami nie do zniesienia. To tak jakby jedno dobre, jedno złe. Czy zdecydowałabym się na ten lek, gdybym mogła cofnąć czas? Prawdopodobnie tak, ale z pewnością zapytałabym lekarza o coś na te objawy żołądkowe.
Po kilku miesiącach na Lacipilu mogę śmiało powiedzieć, że to najlepszy lek na nadciśnienie, jakiego kiedykolwiek używałem. Nie dość, że skutecznie obniża ciśnienie, to jeszcze nie mam żadnych poważnych skutków ubocznych. Owszem, na początku pojawiło się trochę zawrotów głowy, ale szybko minęły. Lekarz powiedział, że to normalne na początku leczenia. Teraz czuję się znakomicie i zdecydowanie polecam Lacipil każdemu, kto ma problemy z nadciśnieniem.
Muszę przyznać, że początkowo byłem sceptyczny. Miałem kilka leków na nadciśnienie przed Lacipilem i żaden nie działał jak trzeba. Ale po miesiącu stosowania Lacipilu zauważyłem, że moje ciśnienie jest wreszcie stabilne. Tak, miałem na początku zawroty głowy, ale po kilku dniach ustąpiły. Jestem zadowolony i na razie nie zamierzam zmieniać leku.
Jestem bardzo zadowolona z Lacipilu. Przeszłam przez kilka różnych leków na nadciśnienie, zanim trafiłam na ten. Muszę przyznać, że w końcu znalazłam coś, co działa i co nie sprawia, że czuję się jak zombie. Na początku leczenia zauważyłam drobne objawy niestrawności, ale po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Teraz moje ciśnienie jest w końcu stabilne, a ja czuję się zdrowsza i mniej zestresowana.
Jestem w szoku, jak dobrze działa Lacipil. Miałam pewne obawy, słyszałam różne opinie, ale w moim przypadku wszystko idzie jak z płatka. Zero skutków ubocznych, a moje ciśnienie od miesiąca jest w normie. Jestem z siebie dumna, że zdecydowałam się na ten lek. Czuję, że znalazłam wreszcie rozwiązanie, które jest dla mnie dobre na dłuższą metę.
Stosuję Lacipil od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Owszem, na początku leczenia były pewne skutki uboczne, głównie osłabienie i delikatne obrzęki, ale z czasem znikły. Najważniejsze, że ciśnienie jest już w normie i czuję się dużo lepiej. Nie boję się teraz tak bardzo o swoje zdrowie jak wcześniej.
Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie przechodzą procesu weryfikacji. Nie można więc być pewnym, czy osoba komentująca faktycznie nabyła lub używała danego produktu. Firmy czasem zlecają publikację anonimowych opinii, aby kreować korzystny wizerunek swoich produktów lub dyskredytować konkurencję. Z tego względu zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i odpowiedziach farmaceutów.
Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2024